fbpx

סעיף 125 ד'
לפקודת מס הכנסה

הטבת המס שנותנת לציבור הגמלאים פטור ממס על רווחי הון

מהי הטבת המס 125 ד׳?

בשנת 2003 רשות המיסים נתנה מתנה ענקית לציבור הגמלאים. – תקנה 125 ד׳.

התקנה קובעת כי כל אזרח שנולד לפני התאריך: 1.1.1948
זכאי לקבל פטור מלא ממס על רווחי הון עד תקרה של 16,560 ₪ בכל שנה.
היתרון המשמעותי בהטבה זו הוא שפטור המס מתחדש באופן אוטומטי בכל שנה עבור המשקיע.

חוסכים ותיקים נהנים מהטבת המס 125 ד׳

הטבת 125 ד׳ אינה ניתנת למימוש דרך תיקי ני"ע הבנקאיים. החדשות הטובות שתקנת המס הזו מופעלת דרך פוליסות החיסכון של בתי ההשקעות וחברות הביטוח המאפשרות יתרונות משמעותיים אל מול התיק ההשקעות המנוהל בבנקים.

האתגר כיום הוא שרוב ציבור הגמלאים אינו מודע לתקנת המס החשובה הזאת וכתוצאה מכך משלם מס עודף על רווחי ההון – זאת בגלל שתקנה 125 ד׳ אינה ניתנת באופן אוטומטי, בניגוד למנגנוני החזרי מס כמו של מס הכנסה.

פער החיסכון המצטבר דרך הטבת 125 ד׳

על מנת להמחיש את הפער המשמעותי בתשלומי המס בעזרת תקנה125 ד׳, בנינו עבורכם דוגמא מספרית שממחישה כמה כסף תקנה 125 ד' יכולה לחסוך למשקיע שעבר את גיל הזכאות – רק בזכות היבט המיסויצדרך הפוליסות החיסכון הפיננסיות.

מימוש הטבת המס 125 ד׳ לצורך חיסכון.

התוצאה של מימוש הטבת 125 ד׳ יכולה להניב תוספת משמעותית לאורך חיי חיסכון הפרישה של כל וותיק.

לדוגמא, אם חוסך יממש את הטבה 125 ד׳ החל מגיל 72, ויחסוך כ4,000 ש״ח בכל שנה באמצעות ההטבה, הוא יגיע לסכום חיסכון מצטבר של כ52,000 ש״ח בהגיעו לגיל 85. זאת כמובן מבלי לקחת בחשבון את הגובה אליו יגיע תיק ההשקעות בזכות צבירת תשואה.

החל משנת 2019, נפתחה אפשרות חדשה לבדיקת זכאות מהירה למימוש הטבת 125 ד׳. בתום הבדיקה, כל חוסך יכול לגלות זכאות להטבות מס נוספות כמו תיקון 190, ואף לקבל עזרה במימוש הטבות המס ממתכנן פיננסי פנסיוני הפועל תחת רגולציית משרד האוצר. את השירות יעניק המתכנן הפיננסי ללא עלות או התחייבות כלשהיא כחלק משירות המוצע לציבור תחת פיקוח משרד האוצר.

בגיל פרישה, תכנון פיננסי יכול לעשות הבדל של שמיים וארץ עבור החוסך ואיכות חיי הפרישה שלו. מומלץ לבדוק זכאות להטבות המס וגם לדבר עם מתכנן פיננסי פנסיוני על מנת להפיק את המיטב מהחסכונות – בשביל פרישה נכונה מההיבט הפיננסי.

שאלות ותשובות(Q&A):

האם בדיקת הזכאות ותהליך קבלת ההטבות עולה כסף?

הבדיקה וכל התהליך הינן ללא עלות וללא התחייבות כלשהי.

מה ההבדל בין מימוש תקנות המס והחזרי מס?

מימוש תקנות המס של תיקון 190 ותקנה 125 ד' הינם תקנות אשר מפחיתות את גובה המס על הרווחים שלנו בשוק ההון . בהחזרי מס, הכוונה למס שנקבל חזרה מרשות המיסים בגין מס עודף ששולם הנוצר מפערי דיווח. המדריך והבדיקה מתייחסים למימוש תקנות המס, משמע – לשלם פחות מס על רווחים בשוק ההון מהיום והלאה. לא מדובר בבדיקה להחזרי מס מטעם רשות המיסים.

מי עוזר לי לקבל את הטבות המס המגיעות לי?

מתכנן פיננסי פנסיוני הפועל תחת רגולציה של משרד האוצר (המתכנן מחויב להציג רשיון מטעם משרד האוצר). חלק מתפקידו של המתכנן פיננסי פנסיוני הינו ביטול הבירוקרטיה העודפת .

מי אתם? איך אפשר לסמוך עליכם?

מגזין ״עצת הזהב״ הינו מגזין חברתי כלכלי שמטרתו להנגיש לציבור החוסכים את הטבות המס שניתנו לנו ע"פ חוק . מטרתנו לתת את כל הכלים לציבור החוסכים בשיתוף אנשי מקצוע אתיים ואמינים, בעלי רישיון פנסיוני אשר מפוקחים תחת רגולציית משרד האוצר.

האם הבדיקה מאובטחת? ומה אורכה?

כן, הבדיקה מאובטחת בתקן SSL , הבדיקה אורכת בממוצע כ01:57 דקות

עלינו

עצת הזהב הינו מגזין כלכלי חברתי. מטרתנו העיקרית להנגיש לציבור הרחב את המידע הנחוץ על מנת למקסם את התמורה

על ההשקעות שלנו דרך מימוש הטבות המס המגיעות לנו ע"פ חוק , מזעור עלויות הניהול הכוללות וחשיפת גופי ההשקעה המצטיינים ללא סייג.

הרשמו לניוזלטר שלנו
ולא תפספסו את התכנים
שיחסכו לכם אלפים! 👇

דיסקליימר: אתר ו/או חברת עצת הזהב אינה סוכנות לביטוח / חברה לייעוץ השקעות . התכנים ו/או הפרסומים לעיל אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה